آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تهران با دارا بودن دستگاه های پیشرفته و دقیق، نظیر انواع دستگاه های آنالیز طیف سنجی، آنالیز عنصری، آنالیز حرارتی و کروماتوگرافی، آماده ارائه خدمات پژوهشی می باشد. این خدمات شامل اندازه‎گیری، تجزیه و تحلیل نتایج داده های تجربی به دست آمده، مشاوره در ارتباط با آنالیز نمونه ها و انجام آنالیز طرح های تحقیقاتی و تأمین برخی امکانات و تجهیزات مکمل برای پژوهشگران و محققین دانشگاه ها و صنایع سراسر کشور می باشد. 

ابتدا در  پورتال کاربران (http://172.16.48.253) ثبت نام نمایید.  (اتصال تنها از طریق UTVPN و یا با اینترنت داخلی دانشگاه تهران ممکن است)و  تصویر فیش پرداختی در قسمت درخواست افزایش اعتبار در پورتال جهت افزایش اعتبار بارگزاری نمایید.  

 • توجه : با توجه به این که کاربران غیر اعضای دانشگاه تهران برای اتصال به سرورهای داخل دانشگاه نیاز به استفاده از وی پی ان دانشگاه تهران UTVPN دارند، جهت دریافت اکانت موقت درخواستی را مبنی بر دریافت یوزر پسورد دانشگاه تهران به ایمیل پشتیبانی ارسال نمایند.  این فعال سازی معمولا تا چند روز کاری زمان میبرد.
 •  لطفا درخواست افزایش اعتبار و فعالسازی حساب کاربری به ایمیل پشتیبانی    ارسال گردد.

پس از هماهنگی با دفتر پذیرش( ایمیل: utsciencelabs@gmail.com

 • در صورت مراجعه حضوری :
 1. تکمیل فرم آنالیز مربوطه 
 2. تحویل نمونه
 3. پرداخت هزینه آنالیز (مبلغ مذکور به صورت پرداخت با کارتخوان، یا وبسایت آزمایشگاه .
 • درصورت ارسال نمونه با پست (و  استفاده از تخفیفات شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی)
 1. مراجعه به صفحه آنالیز مد نظر در وبسایت آزمایشگاه مرکزی و دانلود فرم پذیرش آنالیز مربوطه
 2. تکمیل فرم آنالیز مربوطه
 3. ارسال نمونه به همراه فرم پذیرش تکمیل‌شده (فقط با پست پیشتاز)
 4. محاسبه هزینه آنالیز (با احتساب تخفیفات شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی توسط واحد پذیرش )و ارسال لینک پرداخت به متقاضی . لازم است متقاضی در وبسایت ازمایشگاه عضو شود. 
 5. ارسال تصویر فیش واریزی از طریق ایمیل به utsciencelabs@gmail.com

پاسخ نتایج از طریق ایمیل آزمایشگاه (utsciencelabs@gmail.com) به اطلاع متقاضی خواهد رسید.