پردازش موازی دانشکده ریاضی

 پردازش موازی دانشکده ریاضی

به اطلاع کاربران آزمایشگاه پردازش موازی می رسانیم به دلیل برخی تعمیرات از روز سه شنبه ۱۴ تیرماه امکان ارسال job جدید موقتا غیر فعال شده و از روز شنبه ۱۸ تیر نیز سامانه تا اطلاع ثانوی از دسترس خارج خواهد بود. لطفا برنامه ریزی های لازم را انجام داده تا از توقف ناخواسته برنامه های شما پیشگیری کنید. در ضمن به دلیل نیاز به تغییر زیرساخت ها تا اطلاع ثانوی هیچ گونه ثبت نام جدید و افزایش اعتباری انجام نخواهد شد.

به اطلاع می رسانیم اگرچه زمان بازگشایی مجدد سامانه پردازش موازی مشخص نیست تلاش می شود این سامانه با ساختار جدید تا مهر ماه مجددا راه اندازی شود. در این خصوص موارد زیر خاطر نشان می شود: 

۱. زمان دسترسی به فایل های اکانت شخصی به محض درست شدن زیر ساخت دسترسی به حافظه تحت شبکه متعاقبا اعلام خواهد شد. همچنین این احتمال نیز وجود دارد که اکانت ها و اطلاعات کاربران در سامانه جدید مانند قبل قابل دسترسی باشند. توجه کنید که همواره مسئولیت تهیه مداوم بک آپ از اطلاعات اکانت به عهده خود کاربران بوده است. لطفا از ارسال ایمیل های پی در پی در این خصوص به پشتیبانی و مدیریت سامانه خودداری فرمایید. 

۲. تلاش می شود سامانه جدید تحت سیستم docker و با استفاده از JupyterHub راه اندازی شود و برنامه SGE و روش سابمیت جاب قبلی به طور کامل تغییر خواهد کرد. 

۳. کاربرانی که تنها متمایل به استفاده از SGE هستند و یا برای انجام کارهای پژوهشی خود تعجیل دارند می توانند از سامانه پردازش سریع دانشکده فیزیک آزمایشگاه مرکزی استفاده نمایند (به سایت آزمایشگاه مرکزی مراجعه کنید و با مسئول مربوطه تماس حاصل فرمایید و از ارسال ایمیل در این خصوص به مدیریت و پشتیبانی سامانه پردازش موازی دانشکده ریاضی خودداری فرمایید). 

با تشکر فراوان.

مدیریت سامانه پردازش موازی

تعرفه‌ها                  ثبت نام                   شیوه واریز وجه

راهنمای استفاده از سامانه                      تجهیزات سامانه

ارتباط با پشتیبانی                                ارتباط با امور مالی

ورود به پرتال کاربر

کانال تلگرام :MSCS_CHPC@ 

توجه کنید که هر یک از مراحل فوق ممکن است چند روز کاری به طول انجامد. پیشاپیش از دقت شما در طی مراحل و صبر و حوصله شما سپاس گذار هستیم.